NÁHRADA ZUBA ALEBO JEHO ČASTI V JEDNOM SEDENÍ – CEREC

NÁHRADA ZUBA ALEBO JEHO ČASTI V JEDNOM SEDENÍ – CEREC

Vďaka tomuto systému dokážeme vytvoriť náhradu zuba alebo jeho časti v jednom sedení.

Jedinečná technológia, ktorú budete len ťažko hľadať v iných zubných ambulanciách na celom Slovensku.

Je to to najlepšie, čo Vám môžeme v modernej stomatológii ponúknuť. Nielenže ide o výrazne zefektívnenie práce,  ale aj samotný zákrok je nebolestivý, nakoľko máte počas celého výkonu aplikovanú lokálnu anestézu. Nemusíte mať žiaden strach.

 


ČO VIEME VYRIEŠIŤ VĎAKA CEREC-U?

 • Celokeramické korunky– na zuby, ktoré sú deštruované kazom, nespĺňajú Vaše estetické požiadavky alebo aj na mŕtve zuby, ktorým chýba korunková časť.
 • Inlay/ Onlay/ Overlay– namiesto veľkej amalgámovej, či fotokompozitnej výplne dokážeme vytvoriť keramickú náhradu, ktorej životnosť je omnoho vyššia ako pri bežných výplňových materiáloch
 • Fazety– na predné plôšky najčastejšie predných zubov.  Dokážeme zmeniť farbu, tvar , polohu či iné poškodenie zubov, po zbrúsení 0,5 mm hrúbky vytvoríme CERECom novú celokeramickú prednú plôšku zuba.
 • 3- 4 členné mostíky– bezkovové mostíky z lítium disilikátovej keramiky.

Aké sú výhody CEREC-u?

 1. celé ošetrenie prebieha V JEDNEJ NÁVŠTEVE
 2. ŽIADNE ODTLAČKY A ODTLAČKOVÉ HMOTY VO VAŠICH ÚSTACH
 3. MINIMÁLNA PREPARÁCIA / cerec chráni a podporuje vlastnú štruktúru zuba/
 4. PRESNOSŤ na 20 mikrónov
 5. žiaden kov vo Vašich ústach
 6. ŠPIČKOVÁ KVALITA keramických materiálov, DLHÁ ŽIVOTNOSŤ MATERIÁLU, BIOKOMPATIBILITA

Postup zákroku

 1. Po dôkladnom vyšetrení a  naplánovanírekonštrukcie nasleduje aplikácia lokálnej anestézy a upravenie zuba (odstránenie starých výplní).
  3D skenerom zhotovíme digitálny odtlačok situácie v ústach.  Eliminujeme nepríjemné odtlačkové hmoty a lyžice ako to je v klasickom postupe.

 1. Následne Cerec jednotka a 3D CAD CAM software spracujú sken vášho zubu do 3D digitalizovanej podoby. Vy len sedíte v kresle, sledujete obrazovku.

 1. Pomocou 3D softvéru navrhneme budúcu náhradu, ktorá je maximálne presná. Má dokonalý kontakt so susednými zubami.  Následne sa návrh rekonštrukcie odošle do frézovacej jednotky.

 1. Po vyfrézovaní sa rekonštrukcia vyskúša v ústach, môže sa dofarbiť, doleštiť, pre dosiahnutie dokonalej estetiky,  a následne sa adhezívnou technikou nalepí  do úst.